Sajtóközlemények
Sajtó feliratkozás-
A Gloster a BÉT Xtend legújabb tőzsdei kibocsátója
2020. jún. 09.A mai nappal újabb vállalat, a Gloster Infokommunikációs Nyrt. részvényeivel indult meg a kereskedés a közép- és nagyvállalatok tőzsdei megjelenését biztosító BÉT Xtend piacon. Az informatikai vállalat a tőzsdére lépést megelőzően részt vett a Budapesti Értéktőzsde ELITE Programjában, illetve sikeresen pályázott támogatásért a tőzsdei megjelenés megvalósításához a BÉT Mentor Program keretében.
-
Stabilizáció és áremelkedés a Budapesti Értéktőzsde részvényszekciójában
2020. jún. 03.A gazdasági és társadalmi visszarendeződés időszakában a megelőző hónapokhoz képest nyugodtabb kereskedést és enyhén emelkedő árakat hozott a május a nemzetközi tőkepiacokon és a Budapesti Értéktőzsdén is. A részvénypiac felfelé tartott, elsősorban az OTP és a 4iG vezették az áremelkedést. A BUX összességében 35 181 pontról, 35 876 pontig lépett feljebb. Az azonnali részvényszekció májusban 257,8 milliárd forintos összesített forgalmat ért el, ami napi 12,9 milliárd forintos átlagos forgalomnak felelt meg, ez a megelőző hónapok felfokozott kereskedési aktivitásához képest moderált aktivitást jelentett. A brókercégek kereskedési rangsorában a Wood & Company nagyon szoros versenyben előzte meg a dobogó további visszatérő szereplőit, az Erstét és a Concorde Értékpapírt.
-
Már tíz kibocsátó kötvénye kereskedhető a BÉT Xbond piacon
2020. máj. 18.Indulása óta már tíz vállalat választotta a Budapesti Értéktőzsde másodpiaci szegmensét, a BÉT Xbondot. A platform révén, amely a BÉT teljes körű finanszírozási szolgáltatáspalettájának részét képezi, a Tőzsde könnyített feltételek mellett biztosít kereskedési felületet a nyilvános kötvénykibocsátást választó vállalatok számára, akik ezzel még közelebb jutnak céljaik megvalósításához.
-
Áprilisban felfelé indultak az árfolyamok a Budapesti Értéktőzsdén
2020. máj. 04.A nemzetközi tőzsdéket áprilisban mérsékelt optimizmus jellemezte. A Budapesti Értéktőzsde részvényszekciója, az európai börzékhez hasonlóan, óvatosan lépdelt felfelé, a BUX végül 33 138 pontról, 35 181 pontig emelkedett. A vezető részvények közül az Opus, a Richter, illetve a Magyar Telekom intenzívebben, a Mol és az OTP kisebb mértékben emelkedett. A kereskedési aktivitás ebben a hónapban is kimagasló volt. A 364,9 milliárd forintos összesített és a 18,2 milliárd forintos átlagos napi részvényforgalom a megelőző hónap kiugró értékeit ugyan nem érte el, de az egy évvel ezelőtti bázisnál érdemben magasabb volt. A brókercégek kereskedési rangsorában a Wood & Company szoros versenyben megelőzte a Concorde Értékpapírt és az Erstét.
-
Stratégiai együttműködési megállapodást kötött az MVM Csoport és a Budapesti Értéktőzsde
2020. ápr. 30.Hosszú távú, öt évre szóló stratégiai együttműködési megállapodást írt alá az MVM Csoport és a Budapesti Értéktőzsde. A két szervezet közös célja a magyar gazdaság fenntartható fejlesztése, illetve a gazdasági növekedés környezeti, társadalmi és vállalatirányítási aspektusainak fokozott érvényesítése.
-
Tíz új vállalat lépett a BÉT ELITE Programjába
2020. ápr. 17.Újabb 10 vállalat csatlakozhatott az ELITE Programhoz, a Londoni Tőzsdecsoport és a Budapesti Értéktőzsde együttműködésében megvalósuló, globálisan több mint 1500 résztvevő céget jegyző képzéssorozathoz. A nemzetközi vállalkozásfejlesztést biztosító program lehetővé teszi a résztvevő cégek számára a válságálló üzleti stratégiák megismerését, a menedzsment krízishelyzetekre való felkészítését, ezzel hozzájárul a vállalatok tevékenységének stabilitásához és versenyképességük fenntartásához.
-
A Budapesti Értéktőzsdén is áresést hozott a március
2020. ápr. 03.A nemzetközi tőzsdékhez hasonlóan a Budapesti Értéktőzsdén is változékony kereskedés mellett erőteljesen csökkentek a részvényárak. A fejlett piacok 15-25 százalékos márciusi visszaeséséhez hasonlóan a BUX is 40 230 pontról, 33 135 pontig ereszkedett. A befektetők azért már elkezdtek a részvények között az egyedi szektorhatások alapján szelektálni, a blue chipek közül a Magyar Telekom és Richter Gedeon mérsékeltebben, az OTP és a MOL intenzívebben esett. A márciusi 500,8 milliárd forintos összesített és a 22,8 milliárd forintos napi átlagos részvényforgalom azt jelzi, hogy nagyon megnőtt a kereskedési aktivitás, mindkét érték érdemben meghaladta az előző hónap, illetve a bázis forgalmi adatait. A brókercégek kereskedési rangsorában az Erste ezúttal megelőzte a két örök versenytársát, a Wood & Company-t, illetve a Concorde Értékpapírt.
-
Új részvételi rekordokat döntött a BÉT Részvényfutam
2020. ápr. 01.Több mint 2100-an indultak a negyedik BÉT Részvényfutamon, a Budapesti Értéktőzsde és a Pénziránytű Alapítvány közös, középiskolás diákoknak szóló online tőzsdejátékán. A vetélkedő versenyzői a négy kereskedési hét alatt 31 ezernél is több megbízást indítottak. Idén a ZSZC Keszthelyi Közgazdasági Szakgimnázium tanulója érte el a játék legnagyobb hozamát.
-
Minden mozgásban - rekordszámban csatlakoztak eddig a Részvényfutam tőzsdejátékhoz
2020. márc. 13.Mindössze egy héttel az indulást követően minden eddiginél többen, közel 1900-an futottak neki a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) és a Pénziránytű Alapítvány közös tőzsdejátékának, a BÉT Részvényfutamnak. A versenyzők az OTP és a Richter részvényeit forgatták előszeretettel az első héten, de sok megbízás született a kisebb és közepes kapitalizációjú részvények tekintetében is. A négy hétig tartó játék a befektetői tudatosság megalapozását és a tőzsdei ismeretek bővítését tűzte ki célul.
-
Tartotta magát a Budapesti Értéktőzsde részvényszekciója
2020. márc. 02.A világ részvénypiacainak hangulatát februárban döntően a koronavírus globális elterjedése határozta meg. A fejlett piacok egyetlen kereskedési hónap során is 9-11 százalékot zuhantak, de a Budapesti Értéktőzsde valamelyest ütésállóbbnak bizonyult. A BUX ugyanis nemzetközi összehasonlításban felülteljesítő volt, 43 072 pontról csak 40 230 pontig esett. A vezető hazai részvények közül a forgalom felét adó OTP és a Richter Gedeon tartotta magát a legjobban. Az év második havában 302,4 milliárd forint volt az összesített részvényforgalom, ami napi 15 milliárd forintos átlagos napi értéket jelentett. Ez a kereskedési aktivitás meghaladta az előző havi mellett a bázisértéket is. A brókercégek kereskedési rangsorában ezúttal is a jól megszokott Wood, Erste, Concorde befutóhármas alakult ki.