Sajtóközlemények
Sajtó feliratkozás-
Növekedés a külső nehézségek ellenére is - megérkezett az idei BÉT50 kiadvány
2022. nov. 24.Bemutatta a pénzügyi-tőkepiaci szakma, valamint a média képviselői számára a Budapesti Értéktőzsde a ’BÉT50 – Ötven hazai vállalat sikertörténete’ című kiadványsorozat legújabb, hetedik kötetét, amelynek nyomán a BÉT50 közösség közel 350 tagot számlál. Az EY szakmai támogatásával készült publikáció prezentálása immár tradicionálisnak tekinthető, a hazai gazdasági élet legmeghatározóbb szereplőit felsorakoztató vállalati csúcstalálkozón, a BÉT50 konferencián került sor.
-
Véget ért az együttműködés
2022. nov. 15.A Budapesti Értéktőzsde ezúton tájékoztatja a tőkepiac szereplőit, miszerint a Magyar Nemzeti Bank, a Budapesti Értéktőzsde és a Varsói Értéktőzsde között 2021 decemberében létrejött, egy közös, elszámolási szolgáltatásokat nyújtó holding társaság létrehozására irányuló együttműködési megállapodás a felek egyező akaratának megfelelően a társaság létrehozása nélkül végleg lezárult
-
A Vienna Insurance Group csengetett a BÉT Prémium kategóriájában
2022. nov. 11.A közép-kelet európai régió meghatározó biztosítótársasága, a bécsi székhelyű Vienna Insurance Group a Budapesti Értéktőzsde Prémium kategóriájának legújabb kibocsátója – a piacra lépést kereskedésindító csengetéssel üdvözölte a BÉT. Jelen bevezetéssel az 1996 óta Magyarországon is aktív, nemzetközi cégcsoport a Bécsi Értéktőzsde és a Prágai Értéktőzsde mellett már a magyar tőkepiacon is jelen van.
-
Jelentős felpattanást mutatott a BUX index októberben
2022. nov. 02.Pozitív hangulatot hozott az október a Budapesti Értéktőzsdén – a BÉT első számú indexe, a BUX index 41 053,7 ponton zárt, amely 8,5 százalékos növekedést jelent szeptemberhez képest. A részvénypiac legnagyobb eseményének egyértelműen a Masterplast 9,2 milliárd forint értékű nyilvános részvénykibocsátása bizonyult a hónap során, a részvénypiaci összforgalom ezzel együtt mérsékelt volt, összesen 129,7 milliárd forintot tett ki, amely 6,5 milliárd forint napi forgalomnak felelt meg. A hazai blue chipek versenyét ismét az OTP Bank nyerte, 69,2 milliárd forint havi forgalommal, amelyet a Richter 30,2 milliárd, a MOL pedig 24,2 milliárd forinttal követett. A befektetési szolgáltatók közül a Concorde zárt az élen, míg a második helyet a Wood&Company, a harmadikat az Erste Bank szerezte meg.
-
Bevezetésekben gazdag hónapot zárt a Budapesti Értéktőzsde
2022. okt. 03.Amellett, hogy a tőkepiacok globális visszaesése a budapesti parketten is jelentősen éreztette hatását, a szeptember rendkívül mozgalmas hónapnak bizonyult a Budapesti Értéktőzsde életében. A BÉT három új társaságot – Biggeorge Property, Naturland Holding, Navigator Investments – is köszönthetett középvállalati piaca, a BÉT Xtend kibocsátói között. A részvénypiac forgalma visszafogott képet mutatott, 201,7 milliárd forintot tett ki, amely napi 9,2 milliárd forintnak felel meg. A blue chipek sorrendjében ismét az OTP Bank zárt az élen, 112,7 milliárd forintnyi forgalommal. A bankpapírt a Richter és a MOL követte, 42,4, illetve 37,9 milliárd forinttal. A brókercégek forgalmi versenyét a Wood&Company nyerte, a második, illetve a harmadik helyen a Concorde és az Erste Bank végzett.
-
Tőzsdére lépett a Navigator Investments, folytatódik a BÉT Xtend piac növekedése
2022. szept. 27.Ünnepélyes csengetéssel indult a kereskedés a BÉT középvállalati piacán, az Xtend-en az elsősorban ipari befektetésekkel és stratégiai managementtel foglalkozó NAVIGATOR Investments Nyrt. értékpapírjaival. A társaság az idei év első felében sikeresen pályázott támogatásért a nyilvános piacra lépés finanszírozását elősegítő Mentor Programban, júniusban pedig a BÉT zártkörű tranzakciók létrejöttét ösztönző kezdeményezése, a BÉT Xmatch rendezvényén mutatkozott be a befektetők előtt.
-
A Naturland Holding csengetett, gyógyszergyártó részvénnyel bővült a BÉT Xtend
2022. szept. 26.Kereskedésindító csengetés jelezte a mai napon a Budapesti Értéktőzsde középvállalati platformja, a BÉT Xtend bővülését – ezúttal a gyógyszergyártásban érdekelt Naturland Holding Nyrt. mutatkozott be a BÉT parkettjén. A vállalat a tőzsdei megjelenés felé vezető úton sikeresen pályázott a BÉT és a Pénzügyminisztérium közös, európai uniós forrásból megvalósuló Mentor Programjának keretein belül, amely mind financiális-, mind szakmai oldalról hozzájárult a bevezetés megvalósításához.
-
Debütáltak a Biggeorge Property részvényei a BÉT Xtend piacon
2022. szept. 05.Kereskedésindító csengetés jelezte a Budapesti Értéktőzsdén a hazai ingatlanszektor közel két évtizedes múltra visszatekintő szereplője, a Biggeorge Property Nyrt. tőzsdei bevezetését. A társaság értékpapírjai a BÉT középvállalati igényekre szabott platformján, a BÉT Xtenden jelentek meg. A Biggeorge Property nyilvános részvénypiacra lépését több tőkepiaci mérföldkő előzte meg - 2019-ben helyet kaptak a BÉT középvállalati sikertörténeteket bemutató BÉT50 kiadványában, 2022 elején pedig a Magyar Nemzeti Bank Növekedési Kötvényprogramja keretében zöld kötvényt bocsátottak ki, amelyet a BÉT kötvényplatformjára, a BÉT Xbondra is bevezettek.
-
Tartotta magát a BUX index augusztusban
2022. szept. 01.A továbbra is fennálló, globális gazdasági bizonytalanság ellenére a BÉT vezető részvényindexe, a BUX index az előző hónaphoz hasonlóan tartani tudta pozícióját, így 41 877,2 pontos értékkel zárta az augusztust. A részvénypiacot továbbra is nyárias forgalom jellemezte, az összforgalom 209 milliárd forintot tett ki, amely napi 9 milliárd forintnak felelt meg. A blue chipek közül az OTP Bank kurzusában zajlott a legélénkebb kereskedés, a bankpapír forgalma 111 milliárd forint volt. Az OTP-t sorrendben a MOL és a Richter Gedeon követte 49,6-41,3 milliárd forintnyi forgalommal. A brókercégek forgalmi rangsorában a Wood&Company zárt az élen, a második-harmadik helyen pedig a Concorde és az Erste Bank végzett.
-
Jelentős korrekciót hozott a július a Budapesti Értéktőzsdén
2022. aug. 01.A továbbra sem enyhülő globális gazdasági nehézségek ellenére a Budapesti Értéktőzsde vezető részvényindexe, a BUX index jelentős mértékben korrigált júliusban – a 41 805,3 pontos záróérték 6,5 százalékos növekedést jelent az előző hónaphoz képest. A részvénypiaci forgalmat ezzel együtt a nyári időszakra hagyományosan jellemző visszafogottság jellemezte 193,7 milliárd forintos összforgalommal és 9,2 milliárd forintot kitevő napi átlagforgalommal. A blue chipek közül ezúttal is az OTP Bank bizonyult a legforgalmasabb részvénynek, a bankpapírral 101 milliárd forint értékben kereskedtek, amely a teljes forgalom 52 százalékát jelenti. A befektetési szolgáltatók versenyében a Wood&Company zárt az első helyen, őt követte a Concorde és az Erste Bank.