Sajtóközlemények
Sajtó feliratkozás-
Rekordteljesítmény júliusban a Budapesti Értéktőzsdén
2024. aug. 01.A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) vezető indexe, a BUX, júliusban is folytatta az előző hónapokban látott emelkedést: a mutató 74 051 ponton zárt, amely 2,7 százalékos növekedést jelent a júniushoz képest, és amely egyúttal újabb rekord a havi záróértékeket tekintve. Az azonnali részvénypiac forgalma 226 milliárd forintot tett ki, amely napi átlagban 9,8 milliárd forintnak felel meg. A legnépszerűbb részvényeknek ebben a hónapban az OTP Bank, a Richter Gedeon és a MOL bizonyultak, 145, 33,7 és 28,2 milliárd forint értékű forgalommal, míg a brókercégek közül a Wood & Company, az ERSTE és a Concorde emelkedett ki. A hónap során az ökoszisztéma épülése tekintetében is fontos előrelépés történt: egyesítette erőit a Budapesti Értéktőzsde és az UniCredit Bank, a középvállalatok versenyképességének és növekedési lehetőségeinek támogatása érdekében.
-
Egyesíti erőit a Budapesti Értéktőzsde és az Unicredit Bank a középvállalatok piaci pozícióinak erősítéséért
2024. júl. 17.Stratégiai együttműködési megállapodást kötött a Budapesti Értéktőzsde Nyrt. és az UniCredit Bank Hungary Zrt. a középvállalatok versenyképességének és növekedési lehetőségeinek javítása érdekében. A BÉT-UniCredit Lounge névre keresztelt kezdeményezés keretében a két intézmény egyesíti erőforrásait és szakértelmét, hogy támogassa a középvállalatokat a szükséges tudás, pénzügyi forrás és szakértői hálózat elérésében, ezáltal erősítve a cégek tőkepiaci jelenlétét és fenntartható növekedését.
-
Júniusban is történelmi magasságok a Budapesti Értéktőzsdén
2024. júl. 01.A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) vezető indexe, a BUX, júniusban is újabb rekordokat ért el: 72 094,79 ponton zárt, amely 6,2 százalékos növekedést jelent a májusi záróértékhez képest, és amely egyúttal napi rekord a hazai tőzsdetörténetben. Az azonnali részvénypiac forgalma 223,9 milliárd forintot tett ki, amely napi átlagban 11,2 milliárd forintnak felel meg. A legnépszerűbb részvényeknek ebben a hónapban az OTP Bank, a Magyar Telekom és a Richter Gedeon bizonyultak, 108,2, 35,9 és 35,7 milliárd forint értékű forgalommal, míg a brókercégek közül a Concorde, az ERSTE és a Wood & Company emelkedett ki. A június eseményekben is bővelkedett: lezajlott a BÉT50 közösség idei exkluzív találkozója, a BÉT50 Klub, a PannErgy 30 éves tőzsdei jubileumát, a BÉT újjáalapításának 34. évfordulóját ünnepelte, emellett sor került a BÉT és az MBH Bank közös eseménysorozata, a MentorHub első alkalmára is.
-
Közzétette a Budapesti Értéktőzsde a 2023. évre szóló fenntarthatósági jelentését
2024. jún. 27.A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) közzétette 2023-as Fenntarthatósági Jelentését: az előző év után idén a BÉT immár második alkalommal készítette el önkéntes alapon beszámolóját, amely átfogó képet nyújt a társaság fenntarthatósági törekvéseiről. A kiadvány részletesen bemutatja az elmúlt év során elért környezeti, társadalmi és irányítási (ESG) eredményeket is, hangsúlyozva a BÉT elkötelezettségét a fenntarthatóság iránt.
-
AI és digitális innováció - Újra megrendezte a BÉT50 klubot a Budapesti Értéktőzsde
2024. jún. 14.Megrendezte tradicionális, a középvállalati szektort összefogó exkluzív találkozóját, a BÉT50 Klubot a Budapesti Értéktőzsde. A rendezvénynek, amely a Tőzsde középvállalati köre, a BÉT50 közösség számára biztosít platformot a tapasztalatcserére és a legújabb piaci trendek megvitatására, az OTP Bank M12 irodaháza adott otthont. A klub fókusztémájaként ezúttal a középvállalatok életében is kiemelt aspektusként megjelenő mesterséges intelligencia, illetve az innováció fontossága szolgált.
-
30 éves tőzsdei jubileum - ünnepélyes csengetés a Pannergy tiszteletére
2024. jún. 13.Kereskedésindító csengetéssel ünnepelte a PannErgy Nyrt. 30 éves jubileumát a Budapesti Értéktőzsdén. Az 1922-ben alapított cég eredetileg a műanyagiparban tevékenykedett Pannonplast néven, majd egy stratégiai átalakulás révén a megújulóenergia-szektor egyik meghatározó szereplőjévé vált. Mindezen fejlődéshez a tőkepiaci jelenlét is jelentősen hozzájárult: a PannErgy mára az egyik legnagyobb múltra visszatekintő kibocsátó a BÉT-en, egyúttal az egyik legzöldebb részvénynek is tekinthető, amely elkötelezett a fenntarthatóság és a környezettudatosság mellett.
-
Újabb rekordot hozott a májusi hónap a Budapesti Értéktőzsdén
2024. jún. 03.Újabb rekordokat ért el májusban a Budapesti Értéktőzsde vezető indexe, a BUX: bár a mutató áprilishoz képest a hónap végére kissé visszaesett,67 906,5 ponton zárt, május 27-i 69 803 pontos záróértéke napi rekord a hazai tőzsdetörténetben. Az azonnali részvénypiac forgalma meghaladta az előző havi szintet – 284 milliárd forintot tett ki, amely napi átlagban 13,5 milliárd forintnak felel meg. Míg a legnépszerűbb részvényeknek ebben a hónapban is az OTP Bank, a Richter Gedeon és a MOL bizonyultak, 158,5, 57,2 és 38,4 milliárd értékű forgalommal, a brókercégek közül a Wood & Company, a Concorde és az ERSTE emelkedett ki. Május eseményekben is gazdag hónap volt: a Budapesti Értéktőzsde és az MBH Bank a középvállalatok versenyképességét fejlesztésére irányuló stratégiai együttműködési megállapodást írt alá, továbbá a harmadik BÉT Mentor eseményre is sor került.
-
Együttműködés keretében támogatja a Budapesti Értéktőzsde és az MBH Bank a versenyképes középvállalatok fejlődését
2024. máj. 24.A Budapesti Értéktőzsde Nyrt. és az MBH Bank Nyrt. stratégiai együttműködési megállapodást írt alá, amelynek célja a középvállalatok versenyképességének és növekedési lehetőségeinek a támogatása. A hazai középvállalatok további fejlődését tudással, támogató szakértői és vállalati közösséggel, valamint finanszírozási lehetőségekhez való hozzáféréssel segíti elő az együttműködés. A BÉT és az MBH Bank a hazai tőkepiacban és banki finanszírozásban rejlő kiaknázatlan lehetőségeket szeretné közelebb hozni a középvállalati körhöz, ami a vállalati szektor fejlődése mellett a tőkepiac fejlődéséhez és a pénzügyi stabilitáshoz is hozzájárul.
-
Április újabb csúcsdöntést hozott a Budapesti Értéktőzsdén
2024. máj. 02.Áprilisban is folytatta történelmi sorozatát a Budapesti Értéktőzsde vezető indexe, a BUX: a mutató márciushoz képest 4,2 százalékot emelkedve 68 142 ponton zárta a hónapot, amely újabb rekordot jelent. Az azonnali részvénypiac forgalma tartotta az előző havi szintet - 248 milliárd forintot tett ki, amely napi átlagban 11,8 milliárd forintnak felel meg. A legnépszerűbb részvények listájának élén az OTP Bank, a Richter Gedeon és a MOL zárt, 136,8, 46,6 és 31,7 milliárd értékű forgalommal, míg a brókercégek közül a Wood & Company, a Concorde és az ERSTE emelkedett ki. Április az eseményeket tekintve is mozgalmasnak bizonyult: az OTP CETOP ETF bevezetése, a Kermann IT Solutions a BÉT Xtend platformon való debütálás okán szólaltatta meg a BÉT csengőjét, emellett a BÉT éves rendes közgyűlése is fémjelezte a hónapot.
-
MEGTARTOTTA ÉVES RENDES KÖZGYŰLÉSÉT A BUDAPESTI ÉRTÉKTŐZSDE
2024. ápr. 26.Megtartotta éves rendes közgyűlését a Budapesti Értéktőzsde, ahol a részvényesek valamennyi napirendi pontot jóváhagyták. A közgyűlésen bemutatott 2023. évi üzleti beszámoló alapján a Tőzsde eredményes évet zárt: az összbevétel 4,4 milliárd, az EBITDA 1 362 millió, a nettó eredmény 5,8 milliárd forintot tett ki, ami 2008 óta a legeredményesebb tőzsdei évet jelenti. A társaság 606 millió forint összegben fizet osztalékot, részvényenként 112 forintot.
- Előző oldal
- 1 2 34567 ... 36
- Következő oldal