Sajtóközlemények
Sajtó feliratkozás-
AI és digitális innováció - Újra megrendezte a BÉT50 klubot a Budapesti Értéktőzsde
2024. jún. 14.Megrendezte tradicionális, a középvállalati szektort összefogó exkluzív találkozóját, a BÉT50 Klubot a Budapesti Értéktőzsde. A rendezvénynek, amely a Tőzsde középvállalati köre, a BÉT50 közösség számára biztosít platformot a tapasztalatcserére és a legújabb piaci trendek megvitatására, az OTP Bank M12 irodaháza adott otthont. A klub fókusztémájaként ezúttal a középvállalatok életében is kiemelt aspektusként megjelenő mesterséges intelligencia, illetve az innováció fontossága szolgált.
-
30 éves tőzsdei jubileum - ünnepélyes csengetés a Pannergy tiszteletére
2024. jún. 13.Kereskedésindító csengetéssel ünnepelte a PannErgy Nyrt. 30 éves jubileumát a Budapesti Értéktőzsdén. Az 1922-ben alapított cég eredetileg a műanyagiparban tevékenykedett Pannonplast néven, majd egy stratégiai átalakulás révén a megújulóenergia-szektor egyik meghatározó szereplőjévé vált. Mindezen fejlődéshez a tőkepiaci jelenlét is jelentősen hozzájárult: a PannErgy mára az egyik legnagyobb múltra visszatekintő kibocsátó a BÉT-en, egyúttal az egyik legzöldebb részvénynek is tekinthető, amely elkötelezett a fenntarthatóság és a környezettudatosság mellett.
-
Újabb rekordot hozott a májusi hónap a Budapesti Értéktőzsdén
2024. jún. 03.Újabb rekordokat ért el májusban a Budapesti Értéktőzsde vezető indexe, a BUX: bár a mutató áprilishoz képest a hónap végére kissé visszaesett,67 906,5 ponton zárt, május 27-i 69 803 pontos záróértéke napi rekord a hazai tőzsdetörténetben. Az azonnali részvénypiac forgalma meghaladta az előző havi szintet – 284 milliárd forintot tett ki, amely napi átlagban 13,5 milliárd forintnak felel meg. Míg a legnépszerűbb részvényeknek ebben a hónapban is az OTP Bank, a Richter Gedeon és a MOL bizonyultak, 158,5, 57,2 és 38,4 milliárd értékű forgalommal, a brókercégek közül a Wood & Company, a Concorde és az ERSTE emelkedett ki. Május eseményekben is gazdag hónap volt: a Budapesti Értéktőzsde és az MBH Bank a középvállalatok versenyképességét fejlesztésére irányuló stratégiai együttműködési megállapodást írt alá, továbbá a harmadik BÉT Mentor eseményre is sor került.
-
Együttműködés keretében támogatja a Budapesti Értéktőzsde és az MBH Bank a versenyképes középvállalatok fejlődését
2024. máj. 24.A Budapesti Értéktőzsde Nyrt. és az MBH Bank Nyrt. stratégiai együttműködési megállapodást írt alá, amelynek célja a középvállalatok versenyképességének és növekedési lehetőségeinek a támogatása. A hazai középvállalatok további fejlődését tudással, támogató szakértői és vállalati közösséggel, valamint finanszírozási lehetőségekhez való hozzáféréssel segíti elő az együttműködés. A BÉT és az MBH Bank a hazai tőkepiacban és banki finanszírozásban rejlő kiaknázatlan lehetőségeket szeretné közelebb hozni a középvállalati körhöz, ami a vállalati szektor fejlődése mellett a tőkepiac fejlődéséhez és a pénzügyi stabilitáshoz is hozzájárul.
-
Április újabb csúcsdöntést hozott a Budapesti Értéktőzsdén
2024. máj. 02.Áprilisban is folytatta történelmi sorozatát a Budapesti Értéktőzsde vezető indexe, a BUX: a mutató márciushoz képest 4,2 százalékot emelkedve 68 142 ponton zárta a hónapot, amely újabb rekordot jelent. Az azonnali részvénypiac forgalma tartotta az előző havi szintet - 248 milliárd forintot tett ki, amely napi átlagban 11,8 milliárd forintnak felel meg. A legnépszerűbb részvények listájának élén az OTP Bank, a Richter Gedeon és a MOL zárt, 136,8, 46,6 és 31,7 milliárd értékű forgalommal, míg a brókercégek közül a Wood & Company, a Concorde és az ERSTE emelkedett ki. Április az eseményeket tekintve is mozgalmasnak bizonyult: az OTP CETOP ETF bevezetése, a Kermann IT Solutions a BÉT Xtend platformon való debütálás okán szólaltatta meg a BÉT csengőjét, emellett a BÉT éves rendes közgyűlése is fémjelezte a hónapot.
-
MEGTARTOTTA ÉVES RENDES KÖZGYŰLÉSÉT A BUDAPESTI ÉRTÉKTŐZSDE
2024. ápr. 26.Megtartotta éves rendes közgyűlését a Budapesti Értéktőzsde, ahol a részvényesek valamennyi napirendi pontot jóváhagyták. A közgyűlésen bemutatott 2023. évi üzleti beszámoló alapján a Tőzsde eredményes évet zárt: az összbevétel 4,4 milliárd, az EBITDA 1 362 millió, a nettó eredmény 5,8 milliárd forintot tett ki, ami 2008 óta a legeredményesebb tőzsdei évet jelenti. A társaság 606 millió forint összegben fizet osztalékot, részvényenként 112 forintot.
-
Újabb innovatív szereplő a tőzsdén - a Kermann a BÉT Xtend piacon
2024. ápr. 10.Szimbolikus kereskedésindító csengetéssel ünnepelte tőzsdei debütálását a Kermann IT Solutions Nyrt. a Budapesti Értéktőzsdén. A lépés következtében a vállalat részvényeivel immár a BÉT Xtend kategóriában lehet kereskedni. A Kermann az IT szektor feltörekvő szereplője, a hazai és nemzetközi piacokon egyaránt ambiciózus célokat tűzött ki, amelyek megvalósítását a több mint 457 millió Ft értékű tőkeemelés és a nyilvános piacra lépés is jelentősen támogathatja.
-
Csúcson a BÉT Részvényfutam: kiemelkedő számokat hozott az idei játék
2024. ápr. 05.Újabb rekordokat döntött a BÉT Részvényfutam. A tőzsdejátékot a Budapesti Értéktőzsde és a Pénziránytű Alapítvány együttműködésében, immár kilencedik alkalommal rendezték meg. A négy héten át tartó versenyen ezúttal közel 2400 játékos szállt ringbe, több mint 40 ezer megbízást kezdeményezve. A legkedveltebb részvényeknek az OTP Bank mellett az AutoWallis és a 4iG bizonyultak. A tanulók versenyét a Pápai SZC Acsády Ignác Technikum és Szakképző Iskola versenyzője nyerte 28,77 százalékos hozamával, míg a tanárok között a Csongrádi Batsányi János Gimnázium és Kollégium oktatója végzett az élen, 8,9 százalékos hozamot elérve.*
-
Továbbra is 65 ezer pont felett a BUX index
2024. ápr. 04.65 ezer pont felett, 65 384,6 ponton zárta a Budapesti Értéktőzsde vezető indexe, a BUX a márciusi hónapot, amely ugyan februárhoz képest enyhe, 0,8 százalékos csökkenés, de továbbra is történelmi magasságot jelent. Nagyságrendileg az azonnali részvénypiac forgalma is tartotta a februári szintet – 219,6 milliárd forintot tett ki, amely napi átlagban 11,6 milliárd forintnak felel meg. A legnépszerűbb részvények listájának élén az OTP Bank, a Richter Gedeon és a MOL zárt, 128,9, 42,6 és 23,3 milliárd értékű forgalommal, míg a brókercégek közül a Wood & Company, a Concorde és az ERSTE emelkedett ki. A hónapot mindemellett többek között a Delta Technologies csengetése és a BÉT Mentor életre hívása színesítették.
-
Új korszak a középvállalatok támogatásában: Megérkezett a BÉT Mentor
2024. márc. 22.A Budapesti Értéktőzsde elkötelezett abban, hogy segítse a hazai vállalatok fejlődését: tudást, finanszírozást és közösséget nyújtson számukra. Az elmúlt évek sikereit és tapasztalatait felhasználva a Tőzsde 2024-től BÉT Mentor néven teszi elérhetővé középvállalati szolgáltatásait. Az új program a felelős vállalatirányítással kapcsolatos képzéssel debütált. Az esemény megismertette a résztvevőkkel a vállalati fejlődés legmeghatározóbb lépcsőfokait, és kapcsolatépítésre is lehetőséget biztosított.
- Előző oldal
- 1 2 34567 ... 36
- Következő oldal