Sajtóközlemények
Sajtó feliratkozás-
Történelmi június: tőzsdére lépett a BÉT, tovább emelkedett a BUX
2023. júl. 03.Erősen indult a nyár a Budapesti Értéktőzsdén: a Tőzsde elsődleges részvénymutatója, a BUX index 50 505,73 ponton fejezte be a júniust, amely 6,9 százalékos emelkedést jelent a májushoz képest. Az azonnali piac forgalma, szintén növekedve, összesen 230 milliárd forintot, napi átlagot tekintve 10,5 milliárd forintot tett ki. A legnépszerűbb részvények sorrendje továbbra is változatlan, az OTP Bank, a MOL és a Richter Gedeon zárt az élen, 128,6, 53,7 és 37,8 milliárd értékű forgalommal, míg a brókercégek között a júniusi hónapban a WOOD & Company foglalta el az első helyet, őt követve a Concorde és az ERSTE a második és a harmadik helyen. A június emellett tőzsdetörténeti szempontból is kiemelkedő hónap volt: a Budapesti Értéktőzsde bevezette részvényeit a BÉT Standard kategóriájába.
-
Tőzsdére lépett a Budapesti Értéktőzsde
2023. jún. 21.A Budapesti Értéktőzsde Nyrt. a mai nappal, újraalapításának 33. évfordulóján belépett a BÉT Standard kategóriájába. A bevezetést ünnepélyes ceremónia kísérte a BÉT székházában, amelyen Matolcsy György, a Magyar Nemzeti Bank elnöke, Varga Mihály, pénzügyminiszter is beszédet mondott. A tőzsdei megjelenés, amellett, hogy jelentősen támogatja a tulajdonosi célokat és a Tőzsde nemzetközi törekvéseit, példaértékű jelentőséggel is bír, amellyel a BÉT célja a nyilvános működés előnyeinek népszerűsítése a hazai középvállalatok körében.
-
A Budapesti Értéktőzsde KKV-szektor fejlesztését célzó mentor-programja 255 társaságot támogatott
2023. jún. 14.2018-ban indult a Budapesti Értéktőzsde európai uniós forrásból megvalósított, képzési, tanácsadási projektelemeket, illetve a részvénybevezetésekhez kapcsolódó tőzsdei felkészítést magában foglaló Mentor Programja. A 2,1 milliárd forint keretösszegű programnak köszönhetően a BÉT 255 hazai tulajdonú középvállalat fejlődését és megerősödését segítette.*
-
Májusban is folytatta növekedését a BUX Index
2023. jún. 01.Erősen zárult a tavasz a Budapesti Értéktőzsdén: a Tőzsde elsődleges részvénymutatója, a BUX index 47 262 ponton fejezte be a májust, amely 5,4 százalékos emelkedést jelent az áprilishoz képest. A növekedés az azonnali piac forgalmában is tükröződött, amely összesen 208 milliárd forintot, napi átlagot tekintve 9,9 milliárd forintot tett ki. A legnépszerűbb részvények sorrendjében ezúttal sem történt változás, az OTP Bank, a Richter Gedeon és a MOL zárt az élen, 105, 53 és 37,9 milliárd értékű forgalommal, míg a brókercégek között ebben a hónapban is a WOOD & Company foglalta el az első helyet, megelőzve a Concorde-ot és az ERSTE-t.
-
Bemutatta első Fenntarthatósági Jelentését a Budapesti Értéktőzsde
2023. máj. 17.Fenntarthatósági törekvéseinek legújabb mérföldköveként bemutatta első, a 2022-es évre vonatkozó Fenntarthatósági Jelentését a Budapesti Értéktőzsde. Az egyben a BÉT ESG stratégiáját is magában foglaló publikációt a Magyar Közgazdasági Társaság (MKT) Fenntarthatósági Szakosztályának "Fenntarthatóság a tőzsdén" című szakmai konferenciáján prezentálta a BÉT. Az online eseményen egyúttal a szakosztály három évente esedékes tisztújítására is sor került, amelynek nyomán az elnöki pozíciót a továbbiakban is Végh Richárd, a BÉT vezérigazgatója töltheti be.
-
Tovább építi keleti kapcsolatait a Budapesti Értéktőzsde
2023. máj. 11.A Budapesti Értéktőzsde egyetértési megállapodást írt alá a Mongol Értéktőzsdével (MSE), amely a két tőkepiac közötti kapcsolatépítést és tudásmegosztást helyezi a fókuszba. A megállapodás egyúttal a BÉT nemzetközi, azon belül is ázsiai kapcsolatépítésének újabb fontos állomása. Az MoU (Memorandum of Understanding) egyezményt online aláírási ceremónia keretein belül érvényesítették a felek.
-
Immár 20. alkalommal adta át a Budapesti Értéktőzsde a Kochmeister-díjat
2023. máj. 09.Gratulálunk Szabó Istvánnak és Till Gábornak, akik megosztva kapták a BÉT Kochmeister díját! Idén immár 20. alkalommal került átadásra a Budapesti Értéktőzsde által alapított Kochmeister-díj. A győztesek ezúttal a 36. OTDK (Országos Tudományos Diákköri Konferencia) verseny Közgazdasági szekciójában pályázó diákjaiból kerültek ki, majd egy ünnepélyes csengetés keretében került sor a díjátadásra a Tőzsde székházában.
-
Több mint 5 százalékos növekedéssel zárta a BUX index az áprilist
2023. máj. 02.Jelentős növekedést hozott a második negyedév első hónapja a Budapesti Értéktőzsdén. A Tőzsde elsődleges részvénymutatója, a BUX index 44 822 ponton zárta az áprilist, amely 5,9 százalékos emelkedést jelent márciushoz képest. Az azonnali piac ezzel együtt visszafogott hónapot zárt, 112,7 milliárd forintos forgalommal, amely napi átlag tekintetében 6,3 milliárd forintot jelent. A legnépszerűbb részvények sorrendjében ezúttal is az OTP Bank, a Richter Gedeon és a MOL zárt az élen, 51, 30,5 és 26 milliárd értékű forgalommal, míg a brókercégek között ebben a hónapban is a WOOD & Company foglalta el az első helyet, a Concorde-ot és az ERSTE-t megelőzve.
-
Közgyűlést tartott a Budapesti Értéktőzsde
2023. ápr. 26.Megtartotta éves rendes közgyűlését a Budapesti Értéktőzsde, ahol a részvényesek valamennyi napirendi pont esetében jóváhagyólag döntöttek. Ennek alapján a BÉT kimagaslóan eredményes évet zárt 2022-ben: míg az összbevétel 4,3 milliárd, az EBITDA 1,6 milliárd forintot tett ki, amelyek 28-, illetve 41 százalékos növekedést jelentenek az előző évhez képest, a Tőzsde 928 millió forintnyi szabad cash flow-t termelt az év során. A BÉT emellett, a közgyűlés döntése alapján, az eredménytartalékból mintegy 552 millió forintot fizet a részvényesek számára, ami részvényenként 102 forintot jelent. A részvényesek a BÉT stratégiájának központi eleméről, a nyilvános piacra lépésről is megerősítőleg határoztak, amelynek megvalósítása ennek mentén folytatódhat. Tisztújítás keretében a részvényesek szavazatai alapján a BÉT Igazgatóságának elnöki posztját továbbra is dr. Patai Mihály tölti be.
-
Egyetértési megállapodást írt alá a Budapesti Értéktőzsde és a China Construction Bank
2023. ápr. 21.Egyetértési megállapodást írt alá a Budapesti Értéktőzsde és a China Construction Bank, amelynek elsődleges célja a magyar és a kelet-európai, valamint a kínai tőkepiacok közötti kapcsolatépítés, illetve tudásmegosztás. A megállapodás egyben az elmúlt években megkezdődött magyar-kínai tőkepiaci együttműködés következő mérföldkövének is tekinthető. Az aláírási ceremónián, amelyre a Tőzsde székházában került sor, a China Construction Bank nyolc fős delegációja, valamint a Budapesti Értéktőzsde vezetői voltak jelen.