Sajtóközlemények
Sajtó feliratkozás-
Nagyot emelkedett a BUX decemberben, így a válság ellenére alig esett vissza a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe
2021. jan. 04.A jó novemberi teljesítményt követően a december is szép lett, a BUX 8,6 százalékkal került feljebb, ezzel a BÉT lényegében maga mögött hagyta a pandémia okozta válságot. Az index visszatért a járvány előtti szintekre, és az akkor új csúcsot jelentő előző évzáráshoz képest is csak 8,6 százalékkal alacsonyabban fejezte be a 2020-as évet, míg év közben 36 százalékos mínuszt is láthattunk. Decemberben az emelkedés motorja az OTP és a MOL voltak, a bankpapír 12, az olajrészvény 8,7 százalékkal drágult a hónap során. Az összesített éves részvényforgalom jócskán felülmúlta az előző évit, ezen belül decemberben 249 milliárd forint volt a részvényforgalom, ami napi 12,4 milliárdos átlagot jelent. A brókercégek forgalmi rangsorában az ERSTE került az élre, őt követi a CONCORDE, majd a WOOD.
-
Ünnepi tőzsdekönyvvel zárja a jubileumi évét a Budapesti Értéktőzsde
2020. dec. 22.Ünnepi tőzsdekönyv publikálásával zárja a jubileumi évét a Budapesti Értéktőzsde. A fotókkal gazdagon illusztrált ”Tőzsdekönyv 2020 – a Budapesti Értéktőzsde három évtizedes története” című kötet részletes betekintést nyújt az idén újjáalapítása 30. évfordulóját ünneplő BÉT történetébe.
-
Elindult a kereskedés a Wizz Air részvényeivel a Budapesti Értéktőzsde BÉTa piacán
2020. dec. 17.Elérhetővé váltak a Wizz Air Holdings Plc. részvényei a Budapesti Értéktőzsde alternatív platformján, a BÉTa Piacon. A BÉTa Piac lehetőséget kínál európai nagyvállalatok értékpapírjaival történő kereskedésre. Az ügylet eredményeképpen a magyarországi gyökerű nemzetközi légitársaság részvényei devizaátváltás nélkül érhetők el a befektetési szolgáltatókon keresztül. Az elszámolás forintban, az OTP Bank árjegyzésével történik.
-
Közel 900-an vettek részt az ötödik BÉT Részvényfutamon
2020. dec. 16.Ötödik alkalommal, a Heller Farkas Szakkollégiummal és a Budapest Investment Clubbal közösen rendezte meg a Budapesti Értéktőzsde a BÉT Részvényfutamot. Az online tőzsdejáték ezúttal a pénzügyi edukáció spektrumának szélesítése jegyében nem csak a középiskolás, hanem a fiatal felnőtt korosztályt is megszólította. A négy kereskedési héten át tartó játék során a közel 900 versenyző több mint 12 ezer megbízást indított, a legeredményesebb játékos (felhasználónév: Trader4) a Futam végére több mint 47 százalékos hozamot ért el.
-
Tőzsdei bevezetést finanszírozó támogatást kapott az OXO Technologies Holding
2020. dec. 15.Tőzsdei bevezetést elősegítő európai uniós pályázat keretében jutott támogatáshoz az OXO Technologies Holding Zrt. A technológiai befektetésekkel foglalkozó társaság a negyedik, amely a BÉT Mentor Program révén pozitív elbírálást követően támogatáshoz jut.
-
Kiváló hónapja volt a Budapesti Értéktőzsdének
2020. dec. 01.Hosszú idő óta a legnagyobb havi erősödést láthattuk a BÉT-en: a BUX 32 279 pontról 38 782 pontig emelkedett, ez 20 százalékot meghaladó növekedés. Mind a négy vezető részvény jól teljesített, amiben jelentős szerepe volt a jó harmadik negyedéves eredményeknek, de a vakcinahírek is erősítették a befektetői optimizmust. Az összesített forgalom is kiemelkedő volt 356,6 milliárd forintos értékkel, a napi 16,9 milliárd forintos forgalmi adat pedig április óta a legmagasabb érték. A brókercégek kereskedési rangsorában ezúttal az Erste végzett az első helyen, őt követi a Concorde, majd a Wood.
-
Újra Végh Richárd az MKT Fenntarthatósági Szakosztályának elnöke
2020. nov. 25.A Magyar Közgazdasági Társaság (MKT) Felelős Vállalatirányítás Szakosztályának mai napon tartott tisztújító ülésén ismét Végh Richárdot, a Budapesti Értéktőzsde vezérigazgatóját választották meg a szakosztály elnökének, aki 2017 májusa óta tölti be a pozíciót. A szakosztály Fenntarthatósági szakosztály néven folytatja munkáját.
-
Gyengülést hozott az október a BÉT-en
2020. nov. 02.A több hónapos emelkedő trend után októberben kissé visszaestek a nemzetközi részvénypiacok, ami ebben a hónapban eleve gyakori jelenség, ugyanakkor most a koronavírus-járvány második hulláma is aggasztja a befektetőket. A Budapesti Értéktőzsdén is csökkentek az árak, de jellemzően kisebb mértékben, mint a főbb európai piacokon. A BUX 32 924 pontról 32 279 pontig csökkent, a vezető papírok közül leginkább a Mol gyengült 9,7 százalékkal, köszönhetően az olajárak esésének. A részvénypiac forgalma 173 milliárd forint volt, a napi átlagforgalom 8,3 milliárd forint lett. A brókercégek forgalmi rangsorában a Wood került az első helyre, majd az Erste és a Concorde következett.
-
25 éves tőzsdei jubileuma alkalmából csengetés az OTP Bank tiszteletére
2020. okt. 07.Negyed évszázaddal ezelőtt vezette be részvényeit a Budapesti Értéktőzsde parkettjére az OTP Bank Nyrt., amelyről a mai napon ünnepélyes, kereskedésindító csengetés formájában emlékeztek meg a tőzsdén. A társaságot, amely a 20. század közepétől az ország egyetlen lakossági bankjaként funkcionált, majd a privatizációt követően dinamikus növekedést produkálva lett egyre nagyobbá, immár a kelet-közép európai régió vezető banki szereplőjeként tartják számon. Egyúttal a hazai tőkepiac meghatározó, a BUX indexben legnagyobb súllyal jelen lévő kibocsátója, amelynek tőzsdei részvényárfolyama jelenleg a bevezetési árfolyam mintegy százszorosán forog. A rendezvény keretén belül egy különleges díjat is kiosztott a Tőzsde: dr. Csányi Sándor, az OTP Bank Nyrt. elnök-vezérigazgatója a hazai tőkepiac fejlesztéséért járó életműdíjban részesült.
-
A BÉT-en is éreztette hatását a második hullám
2020. okt. 01.A tőzsdei kereskedés sem tudta kivonni magát a járvány második hulláma alól: csökkenő árakat, de növekvő forgalmat hozott a BÉT-en a szeptember. A hónap során a világ főbb piacain is jelentősebb visszaesések zajlottak, bár ezeket rendszerint korrekciók követték, így többnyire mérsékelt maradt a korábbi csúcsokhoz viszonyított gyengülés. A BUX a hónap során 34 851 pontról 32 924 pontig esett vissza, a három legnagyobb papírból kettő ára egyaránt csökkent. Az azonnali részvényszekció 220 milliárdos forgalmat bonyolított, ami napi szinten átlag 10 milliárd forintot jelent: ez lényegesen magasabb, mint az előző két hónap forgalmi adata. A brókercégek közül a Wood érte el a legnagyobb forgalmat, őt követte az Erste, a harmadik helyre a Concorde került.